SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Karott 7462076
*
nr 746 2076
Karott
med lock, pläter, Argentina, längd: 34
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2012
kl 19:34:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 23:29:40
1
100 kr
10/3 16:04:16
2
150 kr
12/3 18:56:10
3
200 kr
12/3 19:00:54
2
250 kr
12/3 19:17:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk karott lock nysilver pläter silver sydamerika sydamerikansk ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Karott
nr 746 2076
Karott
med lock, pläter, Argentina, längd: 34
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 23:29:40 | 1 | 100 kr |
10/3 16:04:16 | 2 | 150 kr |
12/3 18:56:10 | 3 | 200 kr |
12/3 19:00:54 | 2 | 250 kr |
12/3 19:17:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk karott lock nysilver pläter silver sydamerika sydamerikansk ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41